Events / Inspirationsdag i Falkenberg
Workshop på plats

Inspirationsdag i Falkenberg

22.10.2026 09:30

Välkommen på inspirationsdag i Falkenberg

Evondos bjuder in till en dag för inspiration och erfarenhetsutbyte kring arbetet med Evondos läkemedelsautomater.
Tillsammans utforskar vi hur vi kan skapa tydliga och hållbara arbetssätt och processer samt säkerställa att automaterna når hela vägen ut till vårdtagarna på ett tryggt och effektivt sätt. Under dagen får ni ta del av nyheter från Evondos och inspirerande presentationer från andra kommuner, samt delta i workshops där ni ges möjlighet att utbyta erfarenheter, identifiera både hinder och lösningar och arbeta fram konkreta nästa steg som kan användas direkt i den egna verksamheten.

Tema
Från plan till handling – Nästa steg med Evondos läkemedelsautomater.

Vem passar workshopen för?
Dagen riktar sig till kommuner som redan arbetar med med Evonod. Workshopen passar dig som arbetar med läkemedelsautomater i din organisation, till exempel som sjuksköterska, undersköterska, MAS, projektledare, enhetschef eller verksamhetschef inom hemtjänst eller hemsjukvård. Vi ser gärna en mix av dessa roller.

Datum och tid
22/10 kl 10.00-15.30

Plats
Grand hotel Falkenberg
Hotellgatan 1, Falkenberg

Agenda
Dagen kommer att börja med drop‑in frukost och mingel från klockan 09.30-10.00 Dagens schema börjar sedan klockan 10:00 med både presentationer och workshops. Under dagen bjuds deltagarna även på lunch och fika.

För att delta, anmäl dig i formuläret. Sista anmälningsdag 21/9

Anmäl dig

Share this event

Similar events

Back to all events